Jak przewozić leki w samolocie?- podstawowe informacje

Podróże samolotem to bez wątpienia jeden z lepszych sposobów na to, by szybko i wygodnie dostać się do wakacyjnego miejsca docelowego. Niemniej jednak wiadomo, że linie lotnicze ogromną uwagę zwracają na względy bezpieczeństwa, a co za tym idzie nie wszystko można ze sobą na pokład zabrać. Jednak jak przewozić leki w samolocie?

Czy można przewozić leki w samolocie?

Jak przewozić leki w samolocie? Otóż to pytanie zadaje sobie wiele podróżnych, którzy wybierają się na wakacje, jednak przyjmują na stałe ogromne dawki leków. Okazuje się, że to również temat, który wzbudza niezwykle dużo kontrowersji z racji tego, że każdy z podróżnych świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że linie lotnicze mają niezwykle surowe i restrykcyjne zasady bezpieczeństwa. Nie da się ukryć, że wynika to z prostego faktu, iż podróżni często nadwerężali cierpliwość ochrony lotniska i starali się sprytnie przemycać niedozwolone substancje. Wobec tego jak to już jest z tymi lekami w samolocie? Otóż nie ma się co obawiać. Oczywistym jest bowiem fakt, że jeśli pasażer przyjmuje leki na stałe, to ma pełne prawo i możliwości do tego, by zabrać je również ze sobą na pokład samolotu.

Czy można przewieźć leki w bagażu podręcznym?

Jak można dowiedzieć się z portalu https://travelers.pl/, przewożenie leków w samolocie jednak można rozumieć dość dwuznacznie. W pierwszej kolejności trzeba się zastanowić nad kwestią tego, w jakim bagażu te leki mają zostać przewożone. Jak wiadomo bagaż rejestrowany daje największe możliwości, można tam spokojnie zapakować wszystkie, niezbędne leki i nie martwić się o ewentualne kontrole czy wątpliwości ze strony lotniskowej ochrony. Niemniej jednak zdarza się, że loty są niezwykle długie, a pasażer musi mieć niezbędne leki czy inhalatory cały czas przy sobie. Wówczas jedyną możliwością staje się zapakowanie ich do bagażu podręcznego. Jednak czy jest to możliwe? A jeśli tak to jak przewozić leki w bagażu podręcznym?

Przeczytaj również:  Czy marihuana jest dobra na Parkinsona?

Okazuje się, że leki w bagażu podręcznym to mocno kontrowersyjny temat, który spędza sen z powiek większości osób, które są przewlekle chore i decydują się na podróż samolotem. Niemniej jednak każdy z podróżnych zdaje sobie sprawę z tego, że by dostać się w ogóle na pokład samolotu z bagażem podręcznym, trzeba będzie w pierwszej kolejności przejść przez niezwykle restrykcyjną kontrolę bezpieczeństwa. Z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje ograniczony limit płynów w bagażu podręcznym. Niemniej jednak wiemy doskonale w jaki sposób w tym bagażu możemy przewieźć niezbędne kosmetyki i inne środki, tak by nie wzbudziły one najmniejszych wątpliwości podczas kontroli. Jednak jak przewieźć leki w samolocie? Otóż trzeba wiedzieć, że w bagażu podręcznym można spokojnie zapakować ze sobą leki ogólnodostępne, czyli takie, do których uzyskania nie jest nam potrzebna recepta, a także i te leki, które wydawane są na ścisłe zlecenie lekarza. Jednak największa odpowiedzialność w tym momencie spoczywa na turyście. Musi on bowiem zgłosić pracownikowi kontroli bezpieczeństwa fakt, że przewozi on leki w swoim bagażu. Co więcej, musi się on przygotować czasem na to, że wspomniany już pracownik kontroli bezpieczeństwa, może poprosić go o udowodnienie oryginalności. Wówczas wystarczy mieć przy sobie jedynie oryginalne opakowania. Niemniej jednak jeśli podróżni są świadomi tego, że przyjmują na stałe wiele leków, wówczas przydatne może okazać się zaświadczenie od lekarza w języku angielskim.

Limity i ograniczenia dotyczące leków w bagażu podręcznym

Warto wiedzieć, że ogólnodostępne leki w płynnej postaci, a także i te, które wydawane są na receptę można przewozić w bagażu podręcznym bez ograniczeń. Niemniej jednak leki te muszą być nam niezbędne podczas lotu. Jeśli objętość np. syropu przekracza 100 mililitrów, niezbędne będzie zaświadczenie od lekarza. Co więcej, leki muszą być odpowiednio zapakowane. Przyda się więc osobna kosmetyczka, najlepiej przezroczysta, do której zapakujemy wszystkie leki, które są nam na czas loty niezbędne.

Przeczytaj również:  Czy odpowiednia dieta może spowolnić progres choroby Parkinsona?

Dodaj komentarz