Dlaczego warto sięgać po czarnuszkę?

Dlaczego warto sięgać po czarnuszkę

Nasiona czarnuszki są źródłem wielu cennych dla zdrowia składników mineralnych, witamin oraz związków chemicznych. Dzięki temu czarnuszka oraz powstający z niej olej stają się naturalnymi lekami, które mogą nam pomóc w walce z licznymi przypadłościami. Dlaczego warto sięgać po tę roślinę? W jakich sytuacjach olej z czarnuszki może się dla nas stać cennym sojusznikiem?

Jakie działanie wykazuje czarnuszka?

Powodów, dla których warto sięgać po nasiona czarnuszki oraz powstające z nich produkty, jest wiele. Czarnuszka jest przede wszystkim bardzo ważnym wsparciem dla naszego układu immunologicznego, a regularne sięganie po nią pozwoli nam w naturalny sposób wzmocnić odporność. Z tego też względu olej z czarnuszki już dawno zajął ważne miejsce w diecie tych osób, które mają skłonność do różnego rodzaju infekcji lub cierpią z powodu alergii. Czarnuszka świetnie sprawdza się też w walce z bakteriami oraz tymi chorobami, za których rozwój odpowiedzialne są stany zapalne. Olej z czarnuszki to jeden ze skuteczniejszych antybiotyków, z których każdy z nas może korzystać w bezpieczny sposób. 

Po czarnuszkę mogą też sięgać te osoby, które mają skłonność do infekcji grzybiczych oraz te, które chcą jeszcze skuteczniej chronić się przed rozwojem wszelkich innych chorób. Czarnuszka ma jednocześnie bardzo dobry wpływ na stan tak ważnego dla ogólnego stanu naszego zdrowia narządu, jakim jest wątroba. Olej z czarnuszki może być też rewelacyjnym wsparciem dla osób borykających się z cukrzycą, miażdżycą oraz dla tych, którzy mają problemy związane ze zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu. Zdrowa dieta, w której nasiona i olej z czarnuszki będą się pojawiać regularnie, może też mieć rewelacyjny wpływ na stan naszej skóry oraz włosów. Warto zatem sięgać po tę roślinę regularnie – nie tylko dla zdrowia, ale i urody.

Przeczytaj również:  E-recepta online 24h – wygodne rozwiązanie

Jak dbać o włosy zniszczone i wysokoporowate z pomocą oleju z czarnuszki?

Wspólną cechą włosów zniszczonych oraz wysokoporowatych jest ich podobna, chropowata struktura. Nie są to włosy tak sypkie, gładkie i lejące się jak włosy o niższej porowatości. Bez względu na to, czy podwyższyliśmy porowatość przez farbowanie chemiczne, czy mamy włosy wysokoporowate z natury, dzięki poprawnej pielęgnacji mogą być równie piękne i zadbane co włosy o pozostałych typach. Podstawą pielęgnacji, jeśli chodzi o włosy zniszczone i wysokoporowate są bogate, treściwe maski i odżywki do włosów posiadające w składzie różne oleje. Najlepiej sprawdzi się oliwa z oliwek, olej lniany, olej z nasion bawełny albo właśnie olej z czarnuszki, jak również większość olejów z nasion lub pestek. Nie tylko kosmetyki do włosów, takie jak maski lub odżywki powinny posiadać dane składniki. 

Świetnym zabiegiem jest także olejowanie włosów za pomocą oleju z czarnuszki lub któregoś z innych wskazanych wyżej olejów. Panuje przekonanie, że pielęgnacja wysokoporowatych włosów nie powinna zakładać zbyt dużej ilości protein. Wszystko jednak jest metodą prób i błędów – włosy o wysokiej porowatości powinny polubić proteiny roślinne. Jeśli dodatkowo wprowadzi się łagodny szampon o delikatnych detergentach do codziennego mycia, kondycja włosów powinna poprawić się w ciągu kilku myć. Przetestuj olej z czarnuszki jako dodatek do diety lub jako składnik pielęgnacji Twoich włosów i zobacz, jak zbawienny wpływ będzie miał na Twój organizm.

Dodaj komentarz