Powstało kompendium wiedzy o chorobie Parkinsona

 

Książka Mam chorobę Parkinsona, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Via Medica, jest bodaj najbardziej wyczerpującą pozycją przeznaczoną dla chorych i ich rodzin na polskim rynku księgarskim. W poradniku przygotowanym pod redakcją prof. Jarosława Sławka przez specjalistów z całej Polski (dr Agata Gajos, dr Agnieszka Gorzkowska, dr Piotr Janik, dr Dariusz Koziorowski, dr Anna Potulska-Chromik, mgr Anna Roszmann) znajdują się nie tylko ogólne informacje naukowe, ale także wiele praktycznych wskazówek, które pomagają w zrozumieniu istoty tej złożonej choroby, a także we właściwym postępowaniu w różnorodnych sytuacjach życiowych i w różnych jej etapach.
Z książki możemy dowiedzieć się nie tylko jakie są przyczyny, objawy, czy kryteria rozpoznania choroby Parkinsona, ale też np. jak chorzy mogą radzić sobie z pracą zawodową, prowadzeniem samochodu, czy problemami stomatologicznymi związanymi z tą przypadłością. Książka powstała z inicjatywy Prezesa Fundacji Żyć z chorobą Parkinsona, Pana Jerzego Łukasiewicza.

Dzięki uprzejmości wydawcy, fragmenty książki są dostępne także na naszym portalu, w zakładce „O chorobie”. Książkę można kupić w formie elektronicznej na stronie księgarni internetowej ikamed.pl

 

Logo Ikamed

Dodaj komentarz