Fundacja Michaela J. Foxa podsumowuje ostatnie pół roku działań

Fundacja Michaela J. Foxa podsumowuje ostatnie pół roku działalności w zakresie badań nad chorobą Parkinsona oraz postępów w zakresie rozwoju opieki nad chorymi. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

W 2015 roku odnotowaliśmy wyraźny postęp w obszarze badań i opieki nad chorymi z chorobą Parkinsona, włącznie z postępem w kwestii poprawy życia pacjentów, a nasza Fundacja nadal koncentruje się na najbardziej obiecujących pomysłach, które czekają już w kolejce do realizacji.

Naszym celem numer jeden jest nadal przyspieszenie leczenia choroby Parkinsona, nasza Fundacja zawsze stara się podkreślać krytyczną potrzebę poprawy leczenia objawowego dla osób, którzy żyją dziś z Parkinsonem.

Zaledwie w ubiegłym tygodniu FDA zatwierdziła nowe urządzenie do głębokiej stymulacji mózgu, co daje pacjentom i ich rodzinom nową opcję dedykowaną leczeniu objawów motorycznych choroby.

Nasza Fundacja finansuje obecnie badania nad nową generacją DBS, by poprawić i rozwinąć tę metodę leczenia poprzez wysyłanie stymulacji elektrycznej tylko w czasie, w którym wymaga tego mózg, potencjalne przedłużenie żywotności baterii oraz zmniejszeniu skutków ubocznych stosowania tej metody.

W ubiegłym roku odnotowano znaczne postępy w zakresie rozwoju leków, jak również w pracach nad dwoma nowymi preparatami lewodopy, które zostały zaakceptowane przez FDA na początku 2015 roku oraz w rozwoju kilku finansowanych przez Fundację nowych strategii podawania, które są na etapie zaawansowanych badań klinicznych.

Mamy również w planach podjęcie nowych inicjatyw i wspieranie współpracy w kluczowych obszarach. Jednym z nich jest debiut Fox Insight, w badaniach naukowych online oraz portal dla danych z urządzeń i aplikacji przenośnych na smartfony. Takie wirtualne badania kliniczne umożliwią chorym i ich rodzinom większy dostęp do cyfrowych możliwości w badaniach nad chorobą Parkinsona, a także dostarczą nowych opcji dogodnego śledzenia objawów tej choroby.

Zapraszam do zapoznania się z innymi informacjami, w tym dotyczących przyznawania nagrody w zakresie badań nad dystonią oraz pomocy w rozwoju globalnej bazy specjalistów szkolonych w zakresie Parkinsona.

Cały artykuł w oryginale można przeczytać na blogu Fundacji.

Dodaj komentarz